EGYSÉGES HELYI HORGÁSZREND

Érvényes: 2024. január 1-től a 2024. horgászévre valamennyi, az Adony és Környéke Horgász Egyesület által, alább felsorolt horgászati célra hasznosított halgazdálkodási vízterületekre:

Vízterület neve Víztérkód
Duna folyam Adonyi mellékága 07-006-1-1
Adonyi-mellékág kisága (Topp-horgásztó) 07-048-1-1

Az egyesület kezelésében lévő valamennyi vízterület vonatkozásában az Egységes Helyi Horgászrend a Halgazdálkodásról és a Halvédelemről szól 2013. évi CII. szóló törvényben és végrehajtási rendeleteiben megállapított általános szabályoktól – a törvény felhatalmazása alapján-eltérő rendelkezéseket tartalmaz, ezért a területi jegy megváltása és a halfogási tevékenység megkezdése előtt kérjük figyelmesen olvassa el és tanulmányozza át a horgászrend tartalmát, mert annak nem ismerete nem mentesít a szabálysértési feljelentés alól, a Horgászrend megsértése hátrányos jogkövetkezménnyel jár!

  1. Általános előírások
  2. A Horgász Egyesület vízterületére váltott területi horgászjegy tulajdonosa elismeri és betartja az általános érvényű Országos Horgászrend előírásait, valamint az Egységes Helyi Horgászrendben az adott vízterületre vonatkozó előírásokat és szabályokat.
  3. A napi horgászatot megkezdeni csak előzetes tájékozódás után lehet. A jelen horgászrendben rögzített szabályokon túl, az aktuális tilalmak és korlátozások elsődlegesen a Horgász Egyesület kihelyezett hirdetőtábláin, valamint a www.adonyeskornyekehe.hu honlapon találhatóak. Az Egységes Helyi Horgászrendtől eltérő ideiglenes tilalmak és korlátozások a kihelyezett hirdetőtáblákon folyamatosan megtekinthetők, azok ismeretének hiánya nem mentesít a felelősségre vonás alól!
  4. Az Egyesület vizeire tárgyévben horgászonként egy, azaz 1 db éves területi jegy váltható, és csak a területi jegyben meghatározott halmennyiség tartható meg!
  5. A területi jegy nem elidegeníthető és nem átruházható!
  6. Amennyiben az elvesztett, megsemmisült, hatóság által bevont fogási napló-állami horgászengedély helyett újat szerzett be a horgász, akkor az adott évben az Egyesület vízterületein már csak Kiegészítő horgászjegy megváltása után jogosult horgászni, az arra vonatkozó előírások betartása mellett!
  1. Horgászattal kapcsolatos előírások
  2. A megváltott horgászjegy a Horgász Egyesület kezelésében lévő valamennyi vízterületre érvényes, az adott területre érvényes horgászrend kiegészítés szerint
  3. A „sportcélú” horgászjegy hal elvitelére nem jogosít, kivéve busa, törpeharcsa
  4. A 24-órás horgászjegy az érvényesség kezdetétől számított 24 órát érvényes, és 1 napi halkvóta elvitelére jogosít
  5. A 72-órás horgászjegy az érvényesség kezdetétől számított 72 órát érvényes, és 3 napi halkvóta tartható meg
  6. Felnőtt horgász maximum 2 horgászbottal, botonként legfeljebb 3 db horoggal horgászhat egyidejűleg. Ifjúsági horgász maximum 1 horgászbottal és azon legfeljebb 3 db horoggal horgászhat. Gyermek horgász 1 bottal és azon 1 horoggal horgászhat. Ezek mellett 1 db 1m2 felületű csalihal fogó háló használható
  7. Horgászat közben a horgász két botja között legfeljebb 3 m távolság lehet
  8. A tartalék botot vízzel ellentétes irányban szabad tartani
  9. A horgászat kötelező kellékei: a halak hosszának meghatározásához mérőeszköz, tömegének megméréséhez arra alkalmas, működőképes, megfelelő pontosságú mérleg, valamint 1 db szemeteszsák. A kifogott halakkal történő kíméletes bánásmód érdekében a pontymatrac és sebfertőtlenítő folyadék használata Ajánlott!
  10. Az elvitelre szánt békéshal kizárólag haltartó szákban tárolható (merítőszákban nem), továbbá a fémből, drótból készült szák, haltartó használata Tilos!
  11. Tilalommal védett, méreten aluli, méreten felüli, illetve kvótán felüli halak még fényképezés céljából sem tárolhatók!
  12. A horgászterületen foglalt hely nincs, a horgászhelyek elfoglalása érkezési sorrendben történik. Ez a parti és a csónakos horgászokra egyaránt érvényes.
  13. Az etetés helyét jelző bóját, karót, csónakrögzítő karót a horgászat befejezésekor a vízből minden esetben el kell távolítani! Szoktató etetés helyét bójával, karóval jelölni Tilos!
  14. A holtág középső részén (Topp horgásztó bejárójától az Adonyi kőgátig terjedő szakasz) ragadozó halra műcsalival horgászni, pergetni Tilos!
  15. A compó és széleskárász (aranykárász) elvitele valamennyi vízterületről Tilos!
  16. Ragadozó halra horgászni és ragadozó halat megtartani március 1-től április 30-ig valamennyi vízterületen Tilos!

III.        Halfogással kapcsolatos szabályok

  1. Fajlagos tilalmi idők az OHR szerint, illetve azon felül:
    1. Ragadozó halra horgászni és ragadozó halat megtartani március 1-től április 30-ig valamennyi vízterületen Tilos!
  2. Országos Horgászrendtől eltérő méretkorlátozások:
    1. Alsó méretkorlátok, min. méretek:
      1. kősüllő: 30 cm,
      2. ponty: 35 cm
      3. süllő: 40 cm
    1. Felső méretkorlátok, maximális méretek:
      1. süllő, csuka: 75 cm
      2. ponty: 65 cm vagy 8 kg
  1. Felnőtt horgász éves területi jeggyel méretkorlátozás alá eső halból az Egyesület valamennyi vízterületén évente összesen legfeljebb 100 db-ot, de maximum 150 kg-ot tarthat meg úgy, hogy pontyból legfeljebb 60 db-ot, további, méretkorlátozás alá tartozó halból fajonként maximum 20 db-ot. Méretkorlátozás alá nem tartozó egyéb őshonos halfajokból az OHR szerint.
    1. Éves területi jegy birtokában lehetőség van Kiegészítő Jegy váltására, mely 40 db méretkorlátozás alá tartozó hal megfogására jogosít! Ebből ponty legfeljebb 40 db, minden más, méretkorlátozás alá tartozó halfaj esetén fajonként maximum 10 db lehet. Az OHR szerinti méretkorlátozás alá eső halfajokra vonatkozó 100 db/év mennyiség, illetve összesen 150kg/év súlykorlátozás a Kiegészítő Jegy váltása esetén sem léphető át!
  1. Ifjúsági horgász éves területi jeggyel méretkorlátozás alá eső halból az Egyesület valamennyi vízterületén évente összesen legfeljebb 60 db-ot, de maximum 100 kg-ot tarthat meg úgy, hogy pontyból legfeljebb 30 db-ot, további, méretkorlátozás alá tartozó halból fajonként maximum 10 db-ot. Méretkorlátozás alá nem tartozó egyéb őshonos halfajokból az OHR szerint.
  2. Gyerek horgász éves területi jeggyel méretkorlátozás alá eső halból az Egyesület valamennyi vízterületén hetente maximum 1 db-ot, évente legfeljebb 15 db-ot, de maximum 30 kg-ot tarthat meg. Méretkorlátozás alá nem tartozó egyéb őshonos halfajokból az OHR szerint.
  3. Felnőtt horgász éves területi jeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból az Egyesület valamennyi vízterületén naponta összesen 4 db-ot, halfajonként maximum 2 db-ot tarthat meg úgy, hogy egy naptári hétben összesen legfeljebb 10 db-ot, halfajonként maximum 6 db-ot tarthat meg, figyelembe véve az egyes vízterületekre vonatkozó horgászrendi kiegészítéseket.
  4. Ifjúsági horgász területi jeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból az Egyesület valamennyi vízterületén naponta összesen 2 db-ot tarthat meg úgy, hogy egy naptári hétben összesen legfeljebb 7 db-ot, halfajonként maximum 4 db-ot tarthat meg figyelembe véve az egyes vízterületekre vonatkozó horgászrendi kiegészítéseket.
  5. Felnőtt horgász
    1. 24 órás általános célú napijeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból összesen 2 db-ot, egyéb őshonos halfajból maximum összesen 5 kg-ot tarthat meg.
    2. 72 órás általános célú napijeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból 24 óránként maximum 2 db-ot, 72 óra alatt összesen 6 db-ot, egyéb őshonos halfajból 24 óránként maximum 5 kg-ot, 72 óra alatt összesen legfeljebb 15 kg-ot tarthat meg.
  1. Ifjúsági horgász
    1. 24 órás általános célú napijeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból összesen 1 db-ot, egyéb őshonos halfajból maximum összesen 3 kg-ot tarthat meg.
    2. 72 órás általános célú napijeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból 24 óránként maximum 1 db-ot, 72 óra alatt összesen 3 db-ot, egyéb őshonos halfajból 24 óránként maximum 3 kg-ot, 72 óra alatt összesen maximum 9 kg-ot tarthat meg.
  1. A megtartani kívánt napi darabszám-korlátozás alá tartozó halat azonnal, dátum/idő, víztér kód, vízterület, súly rovatokba a horgászat folytatása előtt be kell vezetni a fogási naplóba. A rögzített adatok véglegesnek tekintendők, azok módosítására, átírására, javítására, törlésére nincs lehetőség! A tévesen berögzített fogásokat is megtörtént fogásnak kell tekinteni, beszámítandó a napi, heti, éves mennyiségbe!
  2. A horgászatról szóló jogszabályok, és az Egyesület Horgászrendjének megszegése, kiemelten a fogási napló szabálytalan vezetése esetén a területi jegy bevonásra kerül. A Helyi Horgászrend szabályai ellen vétők, a szabálysértési és fegyelmi következményeken túlmenően a fegyelmi szabályzatba foglalt időtartamra kizáratják magukat az Egyesület vizein való horgászatból, amely tény a HORINFO rendszerben rögzítésre kerül. Amennyiben a halgazdálkodási hatóság bevonja, érvényteleníti a horgász állami jegyét, úgy az ahhoz kiállított éves területi jegy is érvényét veszti!
  3. A horgász a megtartott halat haltartó szákban (fém haltartó és alámerítő nem használható) köteles tárolni. A kifogott halat a horgász a halgazdálkodási vízterületen (vízparton, vízen) nem ajándékozhatja el, a horgászat befejezéséig más személlyel nem szállíttathatja el a horgászhelyről. Tilos a halat más szákjában tartani vagy a horgászhelyen kívül kikötni. Egy haltartó szákban egyidejűleg csak egy horgász zsákmánya tárolható.
  4. A megtartott halakat cserélgetni TILOS! Cserén azt kell érteni, amikor a kifogott – elvihető méretű- hal már szákba vagy ragadozó esetén – szájbilincsre került, és a horgász azt a később kifogott, másik halra kívánná átcserélni.
  5. Fogási naplóban rögzített, de horgászat alatt a haltartóból, bilincsről elúszó hal helyett másikat kifogni és megtartani, illetve azt másikkal pótolni Tilos. A fogási naplóban már rögzített, de a haltartóból elúszó hal megtörtént fogásnak tekintendő, mely beleszámít a mennyiségi kvótákba!
  6. A telepítések során egyes esetekben és egyes vízterületeken a telepítések napján a horgászat, valamint a telepítést követően egy hétig az éjszakai horgászat tilos! Aktuális időpontok és információk a honlapon, valamint a hirdetőtáblákon találhatók.
  1. A telepítéseket követő 1 hét bármely napján, a halat megtartani és elvinni kívánó horgász köteles a helyi horgászrend szerint méretesnek számító pontyokat válogatás nélkül, fogásuk sorrendjében megtartani! A napi kvóta elérését és beírását követően köteles a horgászatot beszüntetni és a vízterületet elhagyni. A kizárólag sportcélú horgászat engedélyezett, de ebben az esetben egyetlen ponty sem tartható meg!
  1. Topp-Horgásztóra vonatkozó horgászrend kiegészítés
  2. A kősüllő elvitele Tilos.
  3. Felnőtt éves területi jeggyel méretkorlátozás alá eső halból évente összesen maximum 40 db tartható meg, ebből ponty legfeljebb 25 db, más halfajból fajonként maximum 15 db!
  4. Ifjúsági területi jeggyel méretkorlátozás alá eső halból évente összesen maximum 20 db tartható meg, ebből ponty legfeljebb 15 db, más halfajból fajonként maximum 10 db!
  5. Felnőtt éves horgászjeggyel naponta összesen 2 db, hetente összesen 4 db méretkorlátozás alá eső hal, (a mennyiségi korlátozás összesítő táblázat szerint), egyéb halból naponta 2 kg, hetente 6 kg tartható meg.
  6. Ifjúsági éves horgászjeggyel naponta összesen 1 db, hetente összesen 3 db méretkorlátozás alá eső hal, (a mennyiségi korlátozás összesítő táblázat szerint), egyéb halból naponta 1 kg, hetente 4 kg tartható meg.
  7. Horgászni az adott napi napkeltétől napnyugtáig szabad. Éjszakai horgászat csak az Elnök írásos engedélyével, előzetesen egyeztetett módon lehet.
  8. Csónakot vízre helyezni és csónakból horgászni Tilos!
  9. Horgászni csak a 6-os főközlekedési úthoz közelebbi, nyugati oldalon szabad! (Az erdő felőli oldalon, a tavakat elválasztó gátról, valamint a táblával kijelölt kíméleti helyen horgászni Tilos!)
  10. Szoktató etetés alkalmazása Tilos!
  11. Vízminőség óvása érdekében az erjesztett szemes magokkal történő etetés Tilos! (erjesztett kukorica, erjesztett búza, stb…). Etetőanyag használata: kizárólag friss, helyszínen kevert etetőanyag használható, 2 kg/horgász/nap, élőanyag: 0,5l/ horgász / nap mennyiségben.
  12. A tóhoz gépkocsival behajtani Tilos, kivéve az Elnök hozzájárulásával (gondnok, haltelepítés, egyéb)

Topp Horgásztó mennyiségi korlátozás összesítő táblázat

  • Éves felnőtt területi jegy esetén:
Halfaj elvihető napi mennyiség elvihető heti mennyiség elvihető éves mennyiség min. súly / méret / mennyiség max. súly / méret / mennyiség
Ponty 2 db 4 db 25 db min. 35 cm / db max: 65 cm / db
Csuka 1 db 4 db 15 db OHR szerint max: 75 cm / db
Süllő 1 db 4 db 15 db min. 40 cm / db max: 75 cm / db
Sz.Harcsa 2 db 4 db 15 db OHR szerint OHR szerint
Egyéb 2 kg 6 kg 20 kg
  • Éves ifjúsági területi jegy esetén:
Halfaj elvihető napi mennyiség elvihető heti mennyiség elvihető éves mennyiség min. súly / méret / mennyiség max. súly / méret / mennyiség
Ponty 1 db 3 db 15 db min. 35 cm / db max: 65 cm / db
Csuka 1 db 2 db 10 db OHR szerint max: 75 cm / db
Süllő 1 db 2 db 10 db min. 40 cm / db max: 75 cm / db
Sz.Harcsa 1 db 2 db 10 db OHR szerint OHR szerint
Egyéb 1 kg 4 kg 20 kg
  1. Halvédelem Környezetvédelem
  2. Minden horgász köteles a vízpart tisztaságát megóvni!
  3. Tilos szemetes helyen a horgászatot megkezdeni, továbbá tilos cigaretta csikket, egyéb hulladékot a vízbe, vagy a parton szétszórni! A horgász az általa elfoglalni kívánt horgászhelyet és annak környezetét a horgászat megkezdése előtt köteles megtisztítani, folyamatosan tisztán tartani, a keletkezett szemetet összeszedni és elvinni. Ennek elmulasztása esetén a halőr úgy jogosult eljárni, mintha az épp ott tartózkodó horgász szemetelt volna.
  4. Horgászrend megsértését, szemetelést, az észlelt vízszennyezést és a halpusztulást a horgász köteles haladéktalanul a legközelebbi halászati őrnek jelezni, vagy az Egyesület vezetősége felé bejelenteni.
  5. Vágóhorgot kizárólag a nagytestű busa kiemelésére szabad használni, más hal kiemelését más- kíméletesebb- módszerrel kell megoldani. (pl.: merítő szák, Grip, Harcsa fogó kesztyű, stb.)
  6. A kifogott inváziós halat visszaengedni Tilos, annak elszállításáról a horgász köteles gondoskodni.
  1. Záró rendelkezések
  2. Az egyesület (igazolvánnyal ellátott) hivatásos halászati őrei a vonatkozó jogszabályok alapján az egyesület működési területén jogosultak a horgász okmányainak, zsákmányának, felszerelési tárgyainak, csomagjainak és gépkocsijának ellenőrzésére. Az egyesület szabályainak vagy a halgazdálkodási törvény rendelkezéseinek megszegése esetén a halőr, a horgászt a hatóság kiérkezéséig visszatarthatja.
  3. A halőröknek szabálysértés észlelés esetén nincs lehetőségük mérlegelni. A szabálysértés minden esetben feljelentést von maga után
  4. A halőröket fokozott jogi védelem illeti meg, intézkedéseik kötelező érvényűek!
  5. A vízterület Natura 2000 területen helyezkedik el. A kirándulókat, horgászokat és a területen élő állatokat tilos hangoskodással zavarni.
  6. A vízparton bekövetkezett balesetekért, keletkezett károkért az Egyesület felelősséget nem vállal. A vízterületen és a vízparton keletkezett és okozott kárért a horgász felelősséggel tartozik.
  7. Az egyesület elnöke horgászati idényben – indokolt esetben (havária, vízminőségvédelmi beavatkozások, haltelepítések, versenyek, rendezvények, ívási időszak, stb. idejére) – meghatározott ideig, meghatározott helyen tilthatja a horgászatot, korlátozhatja az elvihető hal mennyiségét, melyről a kihelyezett táblákon és az egyesület honlapján tájékoztatja a horgászokat. Ezen tilalmi időszakok alatt tilos halfogásra alkalmas horgászfelszereléssel a vízparton tartózkodni.
  8. A vízterület gépjárművel történő megközelítés során okozott vagy keletkezett kárért a gépjármű vezetőjét terheli felelősség.
  9. A horgász köteles a halászati őrök rendelkezéseit teljesíteni, kérésükre segítséget nyújtani.
  10. A közlekedési utakat bármilyen módon elzárni, eltorlaszolni, (járművel, horgászbottal stb.) illetve a horgászhely megközelíthetőségét gátolni, megakadályozni TILOS!
  11. A horgász háziállatot a vízparton csak úgy tarthat, hogy az a többi horgászt, járókelőt, kirándulót, halőri intézkedést nem zavarhatja. Ellenkező esetben az adott helyen abba kell hagyni, vagy olyan helyen folytatni a horgászatot, ahol a többi horgászt, kirándulót nem zavarja!

VII. Ajánlás a vízparton való tartózkodáshoz

  1. A horgászat etikai szabályai azok az emberi magatartásbeli normák, amelyeket a kulturált ember megad másoknak és elvár másoktól.
  2. A kulturált emberhez méltó magatartás érdekében a horgászat előtt és közben célszerű tartózkodni a szeszes italok mértéktelen fogyasztásától, ami egyébként súlyos balesetek okozója is lehet.
  3. A látogatottabb horgászhelyeken a később érkezők úgy helyezkedjenek el, hogy az ott lévőket a horgászatban ne zavarják.
  4. Lakott és üdülőövezetben a helyi lakosok nyugalmára, illetve a többi horgásztársra való tekintettel vízparton mellőzendő a kiabálás, hangoskodás és másokat megbotránkoztató trágár beszéd.
  5. A vízparton rádiót csökkentett hangerővel, egyéb zenelejátszó készüléket csak fülhallgatóval lehet használni, hogy azok hangja mások pihenését ne zavarja.
  6. Hangjelzős kapásjelző hangerejét és hangszínét úgy kell beállítani, hogy az a másik horgászt ne zavarja.
  7. A horgász óvja és védje a halállományt! Segítse horgásztársait, a hölgyeket, a fiatalokat, a kezdő horgászokat, a horgászturistákat és azokat, akik idős koruk, vagy testi fogyatékosságuk miatt fokozottabb mértékben segítségre szorulnak.

A horgász tekintse kötelezettségének a környezeti és természeti értékek védelmét és megóvását!

A horgász a halállomány védelme érdekében végzett ellenőrzéseket ne tekintse zaklatásnak, segítse az ellenőrzést végző halászati őrök felelősségteljes munkáját, amit a becsületes horgászok érdekében tesznek!

https//www.adonyeskornyekehe.hu

fb: Adonyés Környéke Horgász Egyesület

Halászati őri elérhetőség:

Kovács Roland: 06-30/621-7136

Zámbó Zsolt: 06-20/951-4678

Szakács Krisztián: 06-70-310-9904

Németh Béla: 06-30/454-7989

Adony és Környéke Horgász Egyesület vezetősége

  1. évi horgászrendi KIVONAT az Adony és Környéke Horgász Egyesület 07-006-1-1, illetve 07-048-1-1 víztérkódú vízterületére

 A megváltott horgászjegy az Egyesület valamennyi vízterületére érvényes

    1. az adott területre érvényes horgászrend szerint
    2. az adott területre érvényes halelviteli kvóta szerint
    3. és csak 1 vízterületi jegykvóta elvitelére jogosít
  1. A „sportcélú” horgászjegy hal elvitelére nem jogosít, kivéve az busa, törpeharcsa
  2. A compó és széleskárász (aranykárász) elvitele valamennyi vízterületről tilos!
  3. Ragadozó halra horgászni és ragadozó halat megtartani március 1-től április 30-ig tilos!
  4. Tilalommal védett, méreten aluli, méreten felüli, illetve kvótán felüli halak fényképezés céljából sem tárolhatók.
  5. A 24-órás horgászjegy a váltás időpontjától számított 24 órát érvényes, és 1 napi halkvóta tartható meg
  6. Felnőtt horgász 2 bottal, botonként legfeljebb 3 horoggal horgászhat. Ifi horgász 1 bottal és azon legfeljebb 3 horoggal horgászhat. Gyermek horgász 1 bottal és 1 horoggal horgászhat. Ezek mellett 1 db 1 nm-es csalihal fogó háló használható.
  7. Felnőtt horgász éves területi jeggyel méretkorlátozás alá eső halból az Egyesület valamennyi vízterületén évente összesen legfeljebb 100 db-ot, de maximum 150 kg-ot tarthat meg úgy, hogy pontyból legfeljebb 60 db, további, méretkorlátozás alá tartozó halból fajonként maximum 20 db. Méretkorlátozás alá nem tartozó egyéb őshonos halfajokból az OHR szerint.
  8. Ifjúsági horgász éves területi jeggyel méretkorlátozás alá eső halból az Egyesület valamennyi vízterületén évente összesen legfeljebb 60 db-ot, de maximum 100 kg-ot tarthat meg úgy, hogy pontyból legfeljebb 30 db, további, méretkorlátozás alá tartozó halból fajonként maximum 10 db. Méretkorlátozás alá nem tartozó egyéb őshonos halfajokból az OHR szerint.
  9. Gyerek horgász éves területi jeggyel méretkorlátozás alá eső halból az Egyesület valamennyi vízterületén hetente maximum 1 db-ot, évente legfeljebb 15 db-ot, de maximum 30 kg-ot tarthat meg. Méretkorlátozás alá nem tartozó egyéb őshonos halfajokból az OHR szerint.
  10. Felnőtt horgász éves területi jeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból az Egyesület valamennyi vízterületén naponta összesen 4 db-ot, halfajonként maximum 2 db-ot tarthat meg úgy, hogy egy naptári hétben összesen legfeljebb 10 db-ot, halfajonként maximum 6 db-ot tarthat meg, figyelembe véve az egyes vízterületekre vonatkozó horgászrendi kiegészítéseket.
  11. Ifjúsági horgász területi jeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból az Egyesület valamennyi vízterületén naponta összesen 2 db-ot tarthat meg úgy, hogy egy naptári hétben összesen legfeljebb 7 db-ot, halfajonként maximum 4 db-ot tarthat meg figyelembe véve az egyes vízterületekre vonatkozó horgászrendi kiegészítéseket.
  12. Felnőtt horgász 24 órás általános célú napijeggyel méretkorlátozás alá tartozó halból összesen maximum 2 db-ot, egyéb őshonos halfajból maximum összesen 5 kg-ot tarthat meg.
  13. A telepítéseket követő 1 hét bármely napján, a halat megtartani és elvinni kívánó horgász köteles a helyi horgászrend szerint méretesnek számító pontyokat válogatás nélkül, fogásuk sorrendjében megtartani! A napi kvóta elérését és beírását követően köteles a horgászatot beszüntetni és a vízterületet elhagyni. A kizárólag sportcélú horgászat engedélyezett, de ebben az esetben egyetlen ponty sem tartható meg!
  14. Tilos szemetes helyen a horgászatot megkezdeni. A horgász az általa elfoglalni kívánt horgászhelyet és annak környezetét a horgászat megkezdése előtt köteles megtisztítani, folyamatosan tisztán tartani, a keletkezett szemetet összeszedni és elvinni. Ennek elmulasztása esetén a halőr úgy jogosult eljárni, mintha az épp ott tartózkodó horgász szemetelt volna.
  15. OHR-től eltérő méretkorlátozások:
halfaj min. max.
ponty 35 cm 65 cm v. 8 kg
süllő 40 cm 75 cm
csuka 40 cm 75 cm
kősüllő 30 cm

Halászati őrök és elérhetőségeik:

Halőrök Elérhetőségeik
Kovács Roland 06-30/621-7136
Szakács Krisztián 06-70/310-9904
Zámbó Zsolt 06-20/951-4678
Németh Béla 06-30/454-7989

Ezen KIVONATBAN nem szereplő tudnivalók az egyesület 2024. évi horgászrendjében találhatóak, a www.adonyeskornyekehe.hu/horgaszrend/ oldalon!

Adony és Környéke Horgász Egyesület vezetősége